نظر سنجی

نظر شما درباره قالب جدید سایت چیست؟

تعداد کل : 291 رای


مشاهده نتایج
 
مدلهای مدیریتی(برای راه اندازی و اداره ی یک کسب وکار)
ناشر: رسا
نوبت چاپ: 1
تیراژ: 3300
تعداد موجود: 0
نوع جلد: شومیز
قطع کتاب: وزیری
تعداد صفحات: 239
شابک: 9789643177973
وزن: 0 گرم

 امتیاز کاربران (0)
 امتیاز شما؟
توضیح مختصر

مجموعه حاضر به منظور مرتفع کردن نیاز مشاوران بازاریابی، واحدهای تحقیقات بازاریابی، و مدیران بازاریابی شرکت‏ها جمع‏آوری و نگاشته شده است و هدف از آن، ارائه ابزارها و مدل‏هایی است که بیشترین کاربردها را برای پاسخگویی به تحلیل مورد توجه این کسب‏وکارها در برداشته باشد.

برای درک ماتریس بوستون بایستی فهمی صحیح از ارتباط درونی دو عامل سهم بازار و رشد بازار داشته باشیم.

سؤالی که ماتریس بوستون می‏پرسد و ما بایستی بدان پاسخ دهیم عبارت است از اینکه: »آیا بایستی منابع سازمانی خود را برای برخی محصولات و صرفاً به این علت که فعلاً برایمان پول‏آور است، سرمایه‏گذاری کنیم؟«

نتیجه‏ی تفکر استراتژیک، ایجاد یک چشم‏انداز یکپارچه از سازمان می‏باشد... ساخت استراتژی، فرایندی به هم تنیده از تمامی عواملی است که برای مدیریت سازمان به‏کار می‏آید.

هر دو مفهوم »ماًموریت« و »شایستگی‏های اصلی« به ایجاد بخشی از آمیزه‏ی اساسی و ضروری برای رهنمون کردن یک سازمان به اجرای مقصود اصلی و بنیادین »ارائه‏ی ارزش به مشتری« معطوف می‏باشد.

علت دیگر استفاده از »ماتریس جایگاه رقابتی نسبی« و نه »ماتریس سهم بازار« آن است که فاکتورهای موفقیت کسب‏وکارهای سازمانی بسته به نوع آن کسب‏وکار متفاوت است و سازمان بایستی از اینکه کدامیک از این فاکتورها، در کدامیک از این کسب‏وکارها، دارای موقعیت غالب است، تصویری واضح داشته باشد تا بتواند یک طرح استراتژیکی موفق را به اجرا در آورد.

مدل 7S مکنزی را می‏توان به عناصری از یک تیم و یا یک پروژه هم بسط داد و به‏کار گرفت. این تنظیمات را می‏توانید فارغ از تعریفی که در حوزه‏های مطالعاتی خود دارید نیز به‏کار بگیرید.

تحلیل متقارن یک تکنیک شناخته شده‏ی تحقیقات بازاریابی است که به منظور تعیین ویژگی‏های یک محصول جدید و نحوه قیمت‏گذاری آن مورد استفاده بازاریابان قرار می‏گیرد.

بدون تردید اگر فاقد هر گونه مزیت ویژه‏ی فروش باشیم، ناگزیر بایستی تلاش خود را برای بقاء سازماندهی کنیم؛ یعنی به‏سختی کار کنیم و انتظار ناچیزی داشته باشیم.نظر شما درباره این کتاب

نام:*
پست الکترونیکی:*
متن:*


تعداد افراد آنلاین: 0 نفر   تعداد بازدید : 1111